حتماً وقتی دو کلمه مشاوره تحصیلی را می‌شنوید به این فکر می‌کنید که باید به صورت حضوری باشد و در نتیجه به خاطر مشغله‌هایی که دارید از رفتن پیش مشاور خودداری می‌کنید در صورتی که مشاوره هم به صورت آنلاین و هم به صورت تلفنی امکان پذیر است و نیاز به حضور فیزیکی شما ندارد. شما باید در ابتدا روش‌های رسیدن به موفقیت را بررسی کنید تا بتوانید با برنامه ریزی به هدف خودتان برسید، این کار به هیچ عنوان آسان نخواهد بود.

هر کسی نمی‌تواند در این راه به شما کمک کند و نباید به سراغ هر فردی بروید چون این فردی که انتخاب می‌کنید باید بتواند به شما تضمین موفقیت بدهد البته نه اینکه شما خودتان را در اختیار یک مشاور قرار دهید و در آخر تلاش نکنید!

⭐ مشاوره تحصیلی چه سودی دارد؟

خیلی از افراد گمان می‌کنند برای رسیدن به موفقیت فقط باید زیاد بخوانند در صورتی که شما برای موفقیت در کنکور باید به سراغ یک مشاور خوب بروید تا برای شما برنامه ریزی کند، شما هر چقدر هم در مدیریت کار خود خبره باشید باز هم نمی‌توانید مانند یک فرد با تجربه و آگاه برای خود برنامه ریزی کنید در نتیجه حتماً باید برای مطالعه و کارهای خود برنامه ریزی داشته باشید.

مشاوران تحصیلی می‌توانند کمک زیادی در زمینه برنامه ریزی به شما کنند زیرا این افراد بسیار با تجربه است و می‌تواند بر اساس نوع شخصیت و کارهای روزانه شما برایتان برنامه مناسب بنویسد البته یک نکته مهم که باید به آن دقت کنید این است که نباید این برنامه برای همه یکسان باید بلکه باید برای هر فرد متفاوت باشد البته شما هم باید این برنامه را شخصی سازی کنید در غیر این صورت موفق به اجرای آن نخواهید شد.

شاید برایتان عجیب باشد که همه ما فقط در شبانه روز 24 ساعت وقت داریم اما چرا بسیاری از افراد با توجه به تلاشی که انجام می‌دهند در این رقابت پیروز نمی‌شوند در صورتی که برخی دیگر بهتری رتبه را برای خود ثبت می‌کنند در جواب این سؤال باید گفت ک برنامه ریزی!

⭐ انواع مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی انواع مختلفی دارد و بستگی دارد و در مواردی که دانش آموزان، مدرسه و اولیا دچار سردرگمی شده‌اند مناسب است و برخی از چالش‌ها و مشکلات را رفع می‌کند برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات زیر باید به مشاور تحصیلی مراجعه کنیم:

  • انتخاب رشته
  • نحوه درس خواندن
  • نحوه خواندن برای امتحانات تشریحی
  • آمادگی برای کنکور
  • تغییر رشته هر مقاطع دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
  • انتخاب رشته برای تمامی مقاطع تحصیلی
  • مصاحبه دکتری
  • نوشتن پایان نامه
  • انصراف از دانشگاه
  • اپلای به دانشگاه‌های خارج از کشور

مشاور به افراد کمک می‌کند که در این مراحل دچار سردرگمی و اشتباه نشوند برخی از داوطلبان به دلیل علاقه خاص خود به یک رشته، استعداد خود را زیر پا گذاشته و تمامی وقت خود را صرف یک رشته اشتباه می‌کنند این باعث می‌شود تا بر روی زندگی و روحیه فرد اثر نامناسب گذاشته شود و اعتماد به نفس او به شدت افت کند.

علاقه‌ی بی جا باعث می‌شود تا چشمان خود را بر روی موارد مهمی مثل بازار کار، آینده شغلی، پوزیشن کاری و استعداد خود ببندند. مشاور به همین دلیل با توجه به تیپ شخصیتی داوطلب و استعدادهای او سعی بر تعیین یک انتخاب درست است تا بتواند بر اساس یک انتخاب اصولی به او کمک کند.

⭐ وظایف مشاور تحصیلی

تمامی موارد بالا ظاهر امر بود اما در لایه‌های زیرین با موارد بسیار مهم‌تر و حیاتی‌تر  مثل درمان اختلالات یادگیری، برنامه ریزی، دادن روحیه و انگیزه مناسب، آگاه سازی والدین جهت برخورد با فرزندان، انتخاب رشته، تشخیص دلایل افت تحصیلی، شناسایی علایق و استعدادهای داوطلب، انتخاب رشته بعد از کنکور سراسری، آموزش شیوه‌های صحیح مطالعه و غیره روبه رو هستید. بررسی تک تک این موارد در این مقاله مناسب نیست و کافی است به صورت خلاصه با هر کدام اشنا شوید.

مشاور تحصیلی وظایف بسیار مهمی دارد که فرض کنید در سال کنکور یا باقی سال‌های تحصیل تمامی این موارد بر گردن خود دانش آموز بوده است این فشار به روحیه و حال دانش آموز آسیب می‌رساند و باعث می‌شود خدایی نکرده دست به کارهایی ناجور بزند یک مشاور وظیفه دارد تا به افراد در صورت نا امیدی درهای مختلفی را نشان دهد.

مشاور تحصیلی دبیرستان از همه وظایف مهم‌تری دارد در نتیجه باید بتواند به فرد کمک کند تا مسید خود را درست آغاز کرده و خود را برای کنکور آماده کنید در این صورت دیگر فرد در آینده دچار مشکلات نمی‌شود و برای کنکور کاملا آماده است.

⭐ مشاوره تحصیلی تلفنی و مجازی

همان‌طور که در اول مقاله اشاره کرده هرکسی نمی‌تواند به سراغ مشاوره حضوری برود، حالا به هردلیل باید به سراغ مشاوره تحصیلی آنلاین یا تلفنی برود در این صورت با توجه به مشغله‌هایی که دارد می‌تواند یک برنامه ریزی مناسب برای رسیدن به هدف خود انجام دهید البته با کمک مشاور، خیلی از دانش آموزان در مکان‌های بسیار دور افتاده در حال تحصیل هستند در نتیجه این باعث شده است تا نتوانند به صورت حضوری با فردی با تجربه به مشورت بپردازند.

شما با مشاوره مجازی و تلفنی می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز که می‌خواهید به سراغ مشاور خود رفته و تمامی سؤالات و مشکلات خود را حل کنید در صورتی که مشاوره حضوری در هفته دو الی سه بار امکان پذیر است و شما باید در طول هفته سؤالات و مشکلات خود را یادداشت کرده و هنگام مراجعه از او بپرسید در این صورت مشاوره تحصیلی تلفنی و مجازی هم  در هزینه و هم در وقت شما صرفه جویی می‌کند.

⭐ کلام آخر

مشاوره تحصیلی در هر مقطعی لازم است و شما باید بتوانید با مشاور خود ارتباط برقرار کنید در غیر این صورت هزینه و وقت‌هایی که می‌کنید کاملا بیهوده می‌شود. گروه مشاوره تحصیلی آموتک به شما کمک می‌کند تا با فشردن فقط یک دکمه به تمامی سؤالات خود پاسخ دهید و همچنین در هر ساعت از شبانه روز  می‌توانید جواب سؤالات خود را دریافت کنید.

موسسه آموتک به صورت مجازی فعالیت کرده و با پیشرفت تکنولوژی به شما تضمین کیفیت را می‌دهد شما هر جایی از دنیا باشید کافی است که یک موبایل و اینترنت همراه خود داشته باشید تا بتوانید مشکلات خود را با مشاوران مطرح کرده و حل کنید.