بهترین مشاور کنکور
بهترین مشاور کنکور

دوستای عزیز کنکوری سلام، اوضاع و احوال چطوره؟

برای یک شروع پرقدرت آماده‌اید؟

اولین و موثرترین قدم برای یک شروع پرقدرت، مشاوره کنکور است. پیشنهاد صمیمانه‌ی ما در آموتک، با توجه به زمان اندک و منابع و رقبای زیاد، بهره‌مندی از آموزه‌های یک فرد متخصص و باتجربه است. اما به چه نوع مشاوره‌ای می‌توان اعتماد کرد؟ به بیان بهتر، جلسات تخصصی مشاوره تحصیلی چه ویژگی‌هایی دارند؟

مشاوره کنکور از الان تا کنکور…

فقط برنامه ریزی کافی نیست! با ثبت نام در طرح های مشاوره کنکور آموتک هر روز چک میشی و هر شب باید گزارش کار بفرستی. هر جمعه توی کارگاه های مشاوره ای-انگیزشی شرکت میکنی. منتور برای تک تک دقایق و ساعات هفته بهت برنامه ریزی میده. از هر فصلی یا مبحثی که میخونی آزمون آنلاین میگیره.

گزارش تفضیلی عملکردت به صورت هفتگی و ماهیانه برات ارسال میشه. ما حتی به فکر رفع اشکال درسات هم بودیم. اینکه جلسات مشاوره به صورت هفتگیه دلیل نمیشه که سوالاتت رو نگه داری تا توی جلسه بپرسی، هر موقع سوالی داشتی توی واتس اپ بپرس. همراهتیم تا موفقیت تو کنکور.

امسال میون این همه درس و استرس یه هدیه برات دارم، آرامش و خیال راحت کنار یه تیم مشاوره پرانرژی و فوق حرفه ای

ویژگی‌‌های بهترین مشاوره کنکور 

اگر جلسات مشاوره تحصیلی شما دارای ویژگی‌های زیر است با خیال راحت به این فرایند ادامه دهید:

کوچینگ تحصیلی

توی جلسات کوچینگ بهت کمک میکنیم بهترین ورژن خودت باشی. رویکرد دکتر معین الدین در این جلسات رسوندن دانش آموزا به انگیزش پایداره. خیلی از حرفای انگیزشی طول عمرش چندساعت یا چند روزه!! اما صحبت های دکتر معین الدین، منبع درونی انگیزه تو رو بیدار می کنه. تو رو به سمت هدفت و تلاش کردن هل میده. توی روانشناسی بهش میگن خودانگیزش یا انگیزه درونی.

جلسات کوچینگ دوقسمت داره: توی قسمت اول روی بحث ذهنیت و انگیزش کار میشه و در قسمت دوم مباحث مشاوره ای متناسب با اون بازه زمانی گفته میشه، مثل تکنیک های تست زنی آموزشی و سنجشی، تکنیک های مدیریت زمان سرجلسه، کنترل استرس، تندخوانی و روش مطالعه هر درس و …

کوچینگ چیست؟

کوچینگ (coaching) جدیدترین روش مشورت گرفتن و دریافت کمک در دنیا است که بین مراجع (کمک‌گیرنده) و کوچ (coach) انجام می‌گیرد. در کوچینگ سعی میشود با توجه به ویژگی های فردی هر دانش آموز به او کمک شود. بنابراین فرآیند کوچینگ بسیار شخصی سازی شده تر از مشاوره است؛ چراکه از بیان توصیه های کلی برای همه دانش آموزان پرهیز میشود و معتقد است موفقیت هر دانش آموز نسخه جداگانه می طلبد.

کوچینگ یک فرایند است که مراجع را قادر می‌سازد پایبندی به اهداف خود را تقویت کند، تا در نتیجه منجر به بهبود شرایط شود. ما در مجموعه آموتک برای اولین بار در ایران کوچینگ تحصیلی را با راهبری دکتر معین الدین ترجمه و اجرا میکنیم.

منتورینگ

منتور همان شخصی است که به طور اختصاصی شما را تا کنکور همراهی می کند، به شما برنامه ریزی شخصی میدهد، متناسب برنامه شما و مطالب خوانده شده از شما آزمون میگیرد. با پدر و مادر شما در ارتباط است و مباحث ارایه شده در جلسات کوچینگ را در برنامه روزانه شما پیاده سازی میکند.

شما با ثبت نام در طرح مشاوره سالیانه ما، درواقع 5 خدمت کوچینگ (Coaching)، منتورینگ (Mentoring)، مشاوره (Consulting)، برنامه ریزی (Planning)، آزمون (Test) را دریافت می کنید. علاوه بر این 5 مورد: گرفتن گزارش کار شبانه، ارسال گزارش عملکردی دانش آموز برای والدین، برگزاری کارگاه های ویژه والدین، اردوی مطالعاتی دی و پانسیون آنلاین نوروز و… خدماتی است که موجب شده دانش آموزان و اولیای آنها عاشق آموتک باشند.

آزمون آنلاین

فقط مشاوره و برنامه ریزی کافی نیست! آزمون های آنلاین بهترین راهیه که میتونی از طریق اون به نقاط ضعف و قوت خودت پی ببری. آزمون آنلاین هفتگی مطابق برنامه هر دانش آموز گرفته می شه. البته اینم گفته باشم که باید علاوه بر آزمون های آموتک، باید طبق نظر منتور، در یکی از آزمون های قلمچی، گزینه دو یا گاج شرکت کنی.

برنامه ریزی شخصی

ارائه برنامه مختص هر دانش آموز به صورت روزانه و هفتگی

باکس بندی و رعایت تنوع مطالعاتی دروس در برنامه ریزی کنکور

ثبت مطالعه و گزارش کار هر شب

مشاهده آمار مطالعه‌کنندگان و جایگاه شما برای انگیزه مطالعه بیشتر

کارگاه های آنلاین برای والدین

وبینارهای روانشناسی آنلاین برای والدین و آموزش هایی که داخل کانال والدین vip قرار میگیره و باعث میشه رابطه والدین و دانش آموزا یه رابطه صمیمانه و دوستانه تر بشه. 

گارانتی بازگشت وجه

ما نگرانی شما را موقع ثبت نام و شروع یک مسیر تازه کاملا درک می کنیم بنابراین شما می توانید با خیالی آسوده تصمیم به ثبت‌نام گرفته و به مدت 2 هفته از تمام خدمات مشاوره کنکور، شامل ویدئوها، جلسات کوچینگ، مشاوره فردی و جلسات منتورینگ، برنامه ریزی هفتگی و … استفاده کنید و خودتان کیفیت کار ما را بسنجید و اگر خدای نکرده راضی نبودید ما تمام وجه پرداختی شما را عودت می دهیم. ما به کیفیت خدمات و رضایتی که از شما دریافت خواهیم کرد اطمینان داریم.

آگاهی از سرفصل کتاب‌های درسی

شما و مشاور تحصیلی باید از سرفصل‌های کتاب درسی به‌طور کامل آگاه باشید تا درنهایت یک برنامه‌ی دقیق و حساب‌شده تدوین شود. همانطور که می‌دانید در هر کتاب درسی قسمت‌هایی وجود دارد که نسبت به سایر بخش‌های کتاب از اهمیت بیشتری برخوردار است، مشاور تحصیلی با شناخت مناسب این قسمت‌ها باید بهترین منابع را به شما معرفی کند.

همچنین اگر زمان زیادی برای خواندن تمام کتاب‌ها ندارید در جلسات مشاوره کنکور بر اساس درصد اهمیت هر کتاب، به شما گفته خواهد شد که کدام کتاب‌ها را در اولویت مطالعه قرار دهید.

پیش‌نیازها را بشناسید

در جلسات مشاوره کنکور شما باید از تمام پیش نیازهای دروس کنکوری مطلع ‌شوید، این موضوع تا حد زیادی در برنامه‌ریزی تاثیرگذار است. همچنین باید درنظر داشته باشید که یادگیری عمیق، مفهومی و صحیح زمانی حاصل می‌شود که پیش‌نیازها را مطالعه کرده باشید.

استانداردهای برنامه‌ریزی رعایت شود

یکی از مهم‌ترین عوامل عملی‌بودن برنامه درسی، تدوین آن متناسب با استانداردهای برنامه‌ریزی است. برنامه‌ی بهینه دارای ویژگی‌های زیر است:

–  برنامه‌ریزی بر اساس سطح علمی و تحصیلی فرد تدوین می‌شود.

– طی جلسات مشاوره کنکور، مشاور روحیات دانش‌آموز را درنظر می‌گیرد. برای مثال فردی شب‌ها راحت‌تر مطالعه می‌کند و شخص دیگری صبح‌ها تمرکز بیشتری دارد، یا دانش‌آموزی که به‌طور ذاتی از مطالعه‌ی ادبیات فارسی لذت می‌برد می‌تواند یادگیری این درس را در اوقات فراغت خود بگنجاند.

–  برنامه‌ریزی باید منعطف باشد. به این معنا که اگر دانش‌آموز به دلایل غیرقابل پیش‌بینی نتوانست برنامه را در موعد مقرر اجرا کند همه‌چیز تمام شود! درواقع برنامه‌ای استاندارد است که به دانش‌آموز فرصت شروعی دوباره بدهد.

–  از مباحث پراهمیت شروع و به ترتیب به سمت سرفصل‌های کم‌اهمیت‌ها سوق داده شود.

–  پشتیبانی منظم از دانش‌آموزان و آگاهی از وضعیت تحصیلی آنان.

–  برنامه باید قابل سنجش و ارزیابی باشد تا میزان افت و پیشرفت داوطلب در بازه‌های زمانی مختلف سنجیده شود.

–  سعی بر آن باشد که در مدت زمانی کوتاه، نتایج خوبی حاصل شود زیرا با در بلندمدت احتمال کاهش رابطه مشاور و داوطلب زیاد است.

–  از آنجایی که داوطلبان بارها دچار خستگی و ناامیدی می‌شوند، باید مشاور کنکور در طرح مباحث انگیزشی و هدفمندی داوطلبان مهارت داشته باشد.

انتقال درست مفاهیم

در جلسات مشاوره کنکور چقدر این حس به شما دست می‌دهد که فرد مقابل‌تان در حرفه‌ی ‌خود کارکشته و ماهر است؟

علم مشاوره بسیار گسترده است و فرد شاغل در این حیطه باید بتواند به خوبی و به درستی منظور خود را به مراجعه‌کننده برساند. به همین دلیل تسلط بر دانسته‌ها و قدرت انتقال مفاهیم در مشاوره کنکور بسیار حائز اهمیت است.

مشاوره تحصیلی بچه‌بازی نیست!

منظورمان از این تیتر جدی و پراهمیت‌بودن مسئله است. تعداد جوانانی که با قبول نشدن در سال اول کنکور برای همیشه قید درس خواندن را می‌زنند کم نیستند. همچنین تعداد داوطلبانی که با راهنمایی‌های اشتباه در زمینه مشاوره، برنامه‌ریزی و انتخاب رشته وقت و انرژی خود را هدر می‌دهند نیز بسیار زیاد است. بنابراین روی انتخاب مشاور تحصیلی حساسیت به خرج دهید. برخی از ویژگی‌های یک مشاور خبره موارد زیر است:

–  به داوطلب در جهت مطالعه‌ی هدفمند کمک می‌کند.

–  فوت‌وفن‌های یادگیری و مطالعه را آموزش می‌دهد.

–  تکنیک خلاصه‌نویسی را به‌طور کامل آموزش می‌دهد.

–  در کنار آموزش تکنیک‌های تست‌زنی، سعی در تقویت این مهارت دارد.

–  به داوطلب می‌آموزد که چطور در شرایط منحصر به فرد خود زمانش را مدیریت کند.

–  تکنیک‌هایی برای مدیریت استرس و اضطراب در آزمون به داوطلب می‌آموزد.

در ادامه بخوانید: 10 مشاور برتر مشاور کنکور ایران چه کسانی هستند؟

مشاور تحصیلی در قالب طبیبی حاذق!

همانطور که یک طبیب برای همه‌ی بیمارانش یک دارو تجویز نمی‌کند، مشاور نیز باید براساس شرایط و ویژگی‌های هر داوطلب خدمات منحصر به فردی ارائه دهد. ویژگی‌هایی که مشاور باید از داوطلبان بداند مربوط به مسائلی همچون روحیات و علایق داوطلب، شرایط خانوادگی و تحصیلی وی است.

مسئولیت‌پذیری مشاور

از آنجایی که فرایند مطالعه منابع کنکور و قبولی در آن حداقل چندین ماه زمان می‌برد، باید مشاوری را برای خود انتخاب کنید که خیال‌تان بابت حمایت او در طول این مدت راحت باشد. به بیان دیگر برخی مشاورها اول کار با آب و تاب سطح انگیزش شما را بالا می‌برند اما پس از مدتی حتی از وضعیت شما باخبر نمی‌شوند. مشاور مسئولیت‌پذیر همیشه خدمات خود را به بهترین شکل به داوطلبان ارائه می‌دهد.

ایجاد ارتباطی صمیمی در جریان مشاوره کنکور

البته منظور ما این نیست که با مشاورتان رفیق گرمابه و گلستان شوید! اما ایجاد رابطه‌ای که در آن مشاور از نیازهای داوطلب آگاه باشد می‌تواند در ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای کمک‌کننده باشد.

آگاهی از قوانین و ضوابط سازمان سنجش

کنکور سراسری قوانین و ضوابط بسیاری دارد که تمام آن‌ها هر ساله در قالب دفترچه کنکور از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. یکی از نگرانی‌های هرساله‌ی کنکوری‌ها عدم‌آگاهی از موارد مندرج در این دفترچه است که با داشتن مشاوری هوشمند و ماهر این نگرانی نیز برطرف می‌شود.

سخن آخر

انتخاب مشاور و کلاس کنکور موضوعی حساس و پراهمیت در زندگی شغلی و تحصیلی جوانان است. استارت‌آپ آموتک با تلفیق آموزش و تکنولوژی در حال برگزاری کلاس‌ها و مشاوره کنکور به‌طور کاملا تخصصی است. آموتک قصد دارد به سراسر ایران سفر کند بنابراین از هر کجای ایران که هستید می‌توانید این مسئله‌ی بااهمیت را به تیم متخصص ما بسپارید.